Menu
  • Fotografie
  • Podróże lotnicze. Mindaugas Kavaliauskas

Podróże lotnicze. Mindaugas Kavaliauskas

Podróże lotnicze. Mindaugas Kavaliauskas
Podróżowanie samolotem stało się w ostatnich latach bardzo popularne, często tańsze od podróży koleją. Styl życia związany z takim sposobem przemieszczania się jest bardzo specyficzny. Bywa inspiracją dla pisarzy czy reżyserów filmów sensacyjnych i dokumentalnych. W wielu ludziach wyzwala pasję „fotograficznego polowania” na wyjątkowe samoloty. To jest taki osobny, fascynujący świat, który rządzi się swoimi prawami, który poznać i dotknąć możemy tylko przez chwilę.

Mindaugas Kavaliauskas (ur.1974)
Mieszka i pracuje w Kownie (Litwa) jako fotograf, kurator, wydawca i pedagog fotografii. Uzyskał tytuł licencjata i magistra na  Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie (1996 i 2000), ale także studiował fotografię i historię sztuki w wielu innych szkołach , w tym Kaunas Photo Art School (1989/92) , Ecole Nationale de la photographie (Arles, Francja , 1997/98) , Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts (Paryż , 1998) , Uniwersytet w Lozannie (Szwajcaria , 2000-2001) . Po stażach, które odbył w Rencontres d' Arles (1998-2002) i Musee de l' Elysee (Lozanna , 2001) zaczął wykładać fotografię na uniwersytecie (2001 - 2006). Stworzył festiwal fotografii " Kaunas Photo " (od 2004 r.). 
Autor ponad 30 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 20 zbiorowych projektach w Europie , Stanach Zjednoczonych, Chinach i Australii.  Pierwsza książka Mindaugas Kavaliauskas pt.: "Portret Kražiai " została opublikowana w 2009 roku przez wydawnictwo „Rastafarianie Sviesos” w Kownie.
strona www: www.kavaliauskas.eu

Wspierają nas:

Albumy fotograficzne dla iPad'aKatedra Fotografii w PoznaniuZwiązek Polskich Artystów Fotografików Okręg WielkopolskiMiesięcznik PRESSWarsztaty fotograficzneKwartalnik FOTOGRAFIAKolektyw fotografów un-posed.comSubiektywny blog o fotografii dokumentalnej