Menu

Ogródki i ogrody. Sebastian Czopik

Ogródki i ogrody. Sebastian Czopik
Ogródki działkowe zajmują  znaczącą powierzchnie miast w Polsce. W latach osiemdziesiątych nadawane były pracownikom przez zakłady pracy jako małe ogrody przydomowe. Ludzie budowali na nich altanki z tego co zdobyli, ponieważ materiały budowlane nie były wtedy tak łatwo dostępne jak dziś. Uprawiali warzywa, owoce, spędzali wolny czas. Z czasem Państwowe Ogródki Działkowe zostały przekształcone w Rodzinne Ogródki Działkowe. Na przestrzeni lat  działki zmieniały swój charakter z takich na których uprawia się ziemię na rekreacyjne. Dostępność materiałów budowlanych sprawiła że buduje się  na nich coraz większe altany. Niektórzy wprowadzają się i mieszkają tam cały rok. 
Ogrody działkowe, szczególnie te położone na terenach miast lub w ich centrum, stały się atrakcyjnymi terenami dla deweloperów. Wykupuje za się je po minimalnych kosztach i likwiduje. Tak było w przypadku ogródków  przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Podczas budowy Stadionu Miejskiego zlikwidowano ogródki działkowe, ponieważ teren był potrzebny na parking dla kibiców.
Działki powstawały przez dziesięciolecia i teraz są oazami zieleni i spokoju. Ludzie spędzają na nich swój wolny czas całymi rodzinami, angażują się w ich upiększanie, zawiązują się tam silne więzi społeczne.
Sebastian Czopik,
mieszka w Poznaniu, fotografuje od 1995 r. Głównie interesuje się fotoreportażem i fotografią dokumentalną, ale nie stroni też od innych form fotograficznych.
Kontakt: 609-54-79-72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wspierają nas:

Albumy fotograficzne dla iPad'aKatedra Fotografii w PoznaniuZwiązek Polskich Artystów Fotografików Okręg WielkopolskiMiesięcznik PRESSWarsztaty fotograficzneKwartalnik FOTOGRAFIAKolektyw fotografów un-posed.comSubiektywny blog o fotografii dokumentalnej